Prefabrik Havuzların Avantajları

Hızlı Kurulum;

Prefabrik havuz yapılacak alan belirlendikten sonra hafriyat ve alt yapı çalışması, prefabrik havuzun kurulumu ve havuzun kullanılmaya başlanması 7 ila 10 gün arasındadır.

Düşük Maliyet;

Prefabrik havuzların tercih sebeplerinden biride ucuz maliyetli olmasıdır. Betonarme havuzların getirdiği yüksek maliyet ve uzun inşaat süresi prefabrik havuz modelinde söz konusu değildir. Klasik betonarme havuzlardan maliyeti ortalama %50 daha düşüktür.

Dayanıklı ve Esnek;

Prefabrik havuzlar çelik yapısı ve esnek iç liner kaplaması sayesinde deprem, zemin hareketleri ve benzerleri gibi doğal afetlerden zarar görmeden kalabilmektedir.

Anti Bakteriyel Ve Temizlik Kolaylığı;

Prefabrik havuzların iç liner kaplaması gözeneksiz olduğu için betonarme havuzlardaki gibi derz aralarında yosun oluşumu, bakteri üremesi söz konusu değildir. Temizlenmesi çok kolaydır.

Sızdırmazlık;

Prefabrik havuzlar iç liner kaplaması havuzun ölçülerinde üretilip tek parça halinde gelmekdedir ve kesin sızdırmazlık sağlamakdadır. İşte bu üstün özellikleri sayesinde; Avrupa ’da 2000 ’li yıllardan beri, prefabrik havuz sistemleri, konvansiyonel betonarme havuzların önüne geçmiştir ve Avrupa pazarının neredeyse tamamını ele geçirmiştir.

DİĞER PREFABRİK MODELLERİMİZ İÇİN BİZİM İLE İLETİŞİME GEÇİNİZ..